Nabídka čistících prostředků na grily je bohatá snad v každém obchodě. Zákazníci tak mají z čeho vybírat a když si pěnu nebo sprej donesou domů, je ihned připravena k použití. Než však nanesete na gril přípravek na čištění, tak se doma podívejte, zda máte také drátěný kartáč.
Pokud ne, tak i ten jistě seženete v mnoha obchodech. Díky kovovému kartáči vyčistíte snad všechny nečistoty a pokud společně s ním použijete ještě přípravek na čištění grilů, budete mít vše vyčištěno mnohem rychleji. Nezapomínejte na to, že jakmile nanesete čistící prostředek na gril, je potřeba jej nechat nějakou chvíli působit.
V případě, že se vám nelíbí vyšší cena za prostředky na čištění grilů, možná vás potěší zpráva, že suroviny, se kterými gril vyčistíte, máte pravděpodobně doma. Na znečištěný gril vám bude stačit i ocet a jedlá soda. Z těchto dvou ingrediencí smíchejte pastu a tu poté naneste na gril. Následně ji nechte působit, a nakonec s pomocí kovového kartáče gril vyčistěte. Uvidíte, že tato pasta z levných surovin pomůže stejně, jako kdybyste si koupili prostředek v obchodě.
Ještě silnější variantou, oproti jedlé sodě a octu, je smíchaná kávová sedlina s citronem a solí. Jakmile si umícháte tuto pastu, nemělo by se stát, že nějaké nečistoty neodstraníte.
Veškerou práci s čištěním grilu si ulehčíte tím, když gril omyjete vždy poté, co dovaříte. Nechte zařízení vychladnout a poté si dejte do kbelíku čistou vodu s jarem. S pomocí houbičky otřete všechna místa a máte hotovo.
Ti, kteří budou gril čistit pravidelně, se nemusí trápit s tím, jak jej vlastně vyčistit. Jednoduše po každém grilování vše omyjte a očistěte. Až bude končit léto a vy se budete chystat gril schovat, pořádně jej vyčistěte a skladujte jej nejlépe v obalu na gril nebo alespoň pod nějakou plachtou.